Jak wybrać dobrego adwokata od prawa pracy?
27 stycznia 2017

W dzisiejszych czasach pomocy prawnej potrzebować mogą nie tylko wielkie firmy, ale też nawet jednoosobowe podmioty gospodarcze. Najwygodniej przy tym będzie zdecydować się na nawiązanie stałej współpracy z kancelarią adwokacką czy radcowską, która będzie na bieżąco udzielać wsparcia we wszystkich kwestiach prawnych związanych z prowadzeniem biznesu, co pomoże uniknąć wielu problemów i niepotrzebnych kosztów. Jak jednak wybrać naprawdę dobrą kancelarię do obsługi firmy?

Doświadczenie i dobre kwalifikacje to nie wszystko!

Przedsiębiorcy to specjalna grupa odbiorców usług prawnych. Szczególnie liczy się dla nich czas, inaczej niż w przypadku osób prywatnych, mniej istotne zaś mogą być koszty (zwłaszcza w przypadku większych firm). Nie oznacza to oczywiście, że cena usług prawniczych także nie jest ważna, niemniej jednak kryterium to nie powinno determinować wyboru kancelarii. Jeśli zaś chce się znaleźć dobrą ofertę pod względem cenowym, warto zwracać przede wszystkim uwagę na sposób rozliczenia. Otwarte na potrzeby swoich klientów kancelarie zwykle proponują różne systemy: stawkę godzinową, stałą pensję czy na przykład wycenę każdej z usług osobno i każdy musi zdecydować, po dokładnej analizie, który z tych systemów będzie najkorzystniejszy dla jego firmy.

Ważniejsza jednak niż cena jest kwestia doświadczenia i kwalifikacji kancelarii. Jeśli obsługa prawna ma prezentować wysoki poziom i być naprawdę skuteczna (a warto pamiętać, że może chodzić nie tylko o formalności jak sporządzanie umów czy opinie prawne, ale też reprezentowanie firmy przed organami prawa czy dochodzenie jej wierzytelności w ramach działań windykacyjnych), musi funkcjonować na rynku dłuższy czas i zatrudniać znakomicie wykwalifikowanych adwokatów i radców prawnych – ich kwalifikacje i referencje warto sprawdzić.

Kancelaria otwarta na potrzeby klienta

Przedsiębiorcy potrzebują nie tylko doskonale zorientowanej w prawie kancelarii, ale też kancelarii otwartej na ich potrzeby. Bardzo ważna jest tu więc elastyczności, nie tylko jeśli chodzi o wspomniane systemy rozliczeń, ale też na przykład indywidualną ofertę. Jak szukać kancelarii, która sprawdzi się w tym zakresie? Dobra kancelaria przedstawi ofertę swemu potencjalnemu klientowi, ale wpierw dokona analizy jego działalności, by wiedzieć, z jakiego rodzaju działaniami ma do czynienia.

Wskazany będzie przy tym wybór kancelarii, która zatrudnia specjalistów z zakresu prawa gospodarczego, ale też na przykład adwokatów specjalizujących się w windykacji, skorzystanie z takiej szerokiej oferty będzie bowiem o wiele bardziej wygodne i opłacalne niż szukanie różnych prawników dla różnych spraw dotyczących firmy.

Poza tym bardzo ważne jest indywidualne podejście. Kancelarie prawne oferujące obsługę prawną firm zwykle mają wielu różnych klientów, firmy mniejsze i większe, zapewniające im mniejsze i większe zarobki, bardzo ważne jest więc, by wybrana kancelaria z taką samą troską podchodziła do wszystkich spraw wszystkich swoich klientów i nie traktowała żadnego z nich pobieżnie. Musi być doskonale zorientowana w sprawach swego klienta, by móc nie tylko udzielać mu bieżącej pomocy, ale też służyć doradztwem, na przykład dotyczącym kierunków rozwoju jego firmy.

W dzisiejszych czasach niezwykle ważny jest także dobry przepływ informacji. Przedsiębiorcy muszą na bieżąco wiedzieć, co robi dla nich kancelaria i jakie mają możliwości działania, wskazane jest więc zadbanie przez kancelarię o to, by kontakt był jak najsprawniejszy. Dobrze będzie więc wybierać podmioty, które nie boją się nowinek technicznych i umożliwiają swym klientom kontakt nie tylko tradycyjny, ale też przez narzędzia internetowe, co ułatwi i przyspieszy wymianę informacji w różnych warunkach.

Zachęcamy do wspólnego tworzenia oraz zapoznania się z rankingami adwokatów:

ADWOKACI WARSZAWA RANKING

ADWOKACI WROCŁAW RANKING

ADWOKACI LEGNICA RANKING

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: